Оцінюємо плюси і мінуси офіційних і неофіційних СТО

Види станцій технічного обслуговування на українському ринку

СТО прийнято розділяти на три категорії: офіційний сервіс, неофіційний і «гаражний». Останній розглядати не будемо, так як технічна складність сучасного автомобіля вимагає спеціального устаткування, інструменту, знань і досвіду, яких немає в таких сервісах.

Відповідна станція технічного обслуговування автомобілів.

Переконайтеся, що сервіс, на якому ви обслуговуєте автомобіль, має юридичний статус, і видає документи про проведення робіт, які підтверджують гарантійними зобов'язаннями. Якщо таких зобов'язань немає, то економія 100 грн. при оплаті ремонту може обернутися тисячами гривень при виправленні помилок майстрів.

Офіційні СТО - не тільки для нового автомобіля

Офіційний сервіс - правильний вибір для 3-5-річного автомобіля з безперервною сервісною історією. На такому сервісі для кожного періодичного ТО передбачений перелік робіт, які гарантують надійну експлуатацію в період між техобслуговуваннями. Деякі деталі замінюються, не чекаючи остаточного виходу з ладу. За рахунок цього зменшується ймовірність зупинитися на дорозі з раптовою несправністю. Для ремонту використовуються оригінальні запчастини, які не доведеться повторно міняти через короткий час.

Наявність сервісної історії підвищує вартість і ліквідність авто. Покупець або його представник, такий як CarFinder, буде віддавати перевагу машині з «прозорим» минулим.

Головний недолік офіційного сервісу - вартість. Запчастини змінюються тільки цілком, а вартість робіт висока. Вам відмовлять у виконанні робіт, що суперечать сервіснiй політиці виробника.

Вибираємо неофіційні станції технічного обслуговування

Неофіційний сервіс надає гнучкий і клієнтоорієнтований підхід. Тут вас обслужать швидше і відремонтують ті агрегати, які вважаються «одноразовими», не відмовлять в установці запчастин, куплених самостійно, або запропонують вибір з асортименту неоригінальних деталей. Але термін служби таких комплектуючих менше, а гарантію на них швидше за все не нададуть.

Щоб не втратити в якості, ознайомтеся з відгуками про конкретний сервіс, подивіться особисто на особливості роботи з автомобілями, поцікавтеся гарантійними зобов'язаннями. Є обгрунтована думка, що неофіційні сервіси зі спеціалізацією на конкретній марці автомобілів мають великий досвід у вирішенні складних технічних завдань, адже майстри офіційного сервісу зазвичай виконують нескладні і однотипні регламентні роботи.

Правильний вибір станції технічного обслуговування автомобілів (СТО)

Автоексперти компанії CarFinder підказали лайфхак, як розумно заощадити. На планове ТО краще заїжджати на офіційний сервіс і бути впевненим, що техобслуговування буде виконано вчасно і в повному обсязі, а в сервісній книжці з'являться відповідні записи. Там же в процесі ТО буде проведена діагностика авто. Розуміючи, який ремонт необхідний, порівняйте вартість з неофіційними СТО та зверніться до них для виконання робіт. Особливо це стосується офіційно неремонтопридатних деталей - рульових рейок, стартерів, генераторів, і т.д.

Зберігайте документи, які супроводжують покупку запчастин і ремонт. Це допоможе згадати і спланувати роботи, які виконуються нечасто, дозволить вимагати відшкодування в разі неякісного ремонту і підвищити цінність автомобіля в очах покупця.

А якщо Ви плануєте обзавестися новим автомобілем, експерти компанії CarFinder допоможуть підібрати автомобіль за параметрами.