Перевірка авто перед покупкою

Перевірка авто перед покупкою - поради автоексперта!

Перевірка автомобіля перед покупкою - як не купити "нерухомість" замість вірного друга і помічника.

CarFinder як ніхто інший розуміє, що таке радість покупки автомобіля, і як хочеться їм швидше заволодіти, як тільки зійшовся пазл "марка-комплектація-ціна". Втративши пильність, в передчутті обновки, часто люди нехтують перевіркою автомобіля перед покупкою.

"Просунуті" покупці можуть запастися китайським товщиноміром лакофарбового покриття, позичивши його у знайомого друга, хтось попросить "Дядю Юру", він в гаражі з батьком Волгу лагодив, знає автомобілі як свої 5 пальців, а хтось погодитися на тех.станцію недалеко від авторинку, і за 200 гривень перевірить стан ходової. А якщо автомобіль в іншому місті? Відгул на роботі, поїзд, і з грошима в кишені подорож в регіон? А якщо там продавець виявився неприємної зовнішності - скоріше б гроші віддати да машину оформити, і бігом додому!

Якщо все так і було, і ви їздите і горя не знаєте зі своїм поточним автомобілем, вітаємо - ви щасливчик! Радимо купити квиток в лотерею!
Для того, щоб мінімізувати ризик покупки уживаного автомобіля, фахівці CarFinder проводять діагностику автомобіля в три етапи:

  1. Діагностика авто перед покупкойПрозвон цікавуючого автомобіля, чітко поставлені питання. Часто після телефонної розмови з продавцем, розуміючи що "солодкого клієнта" йому не бачити, скасовується виїзд на перегляд. Чи чули відповіді продавців, про рік випуску машини, наявності сервісної книжки, і фарбованої арки заднього крила? А по факту - рік на один старше, а куплена вона була звичайно ж в зазначеному в оголошенні році. Сервісна книга є! Але вона порожня! Обслуговували на тех.станціі "друга". Задня арка фарбувалася, та по самий дах звичайно ж, і з переходом на двері, мінімум одну. Від цієї брехні CarFinder'и вже настільки втомилися, що намагаємося випитати всю інформацію заздалегідь.
  2. Перевірка автомобіля по базах Поліції - за три роки змінив 3, 5, 7 власників. Це повинно насторожити покупця. Можливо, в ньому є приховані недоліки, виявити які на діагностиці автомобіля перед купiвлею буде вкрай проблематично. Наприклад, підвищена витрата масла або проблеми з автоматичною коробкою передач.
  3. Виїзд та огляд. В першу чергу ми перевіряємо автомобіль на товщину лакофарбового покриття. Це дозволяє швидко визначити, чи перефарбовувалися деталі кузова, чи є сліди рихтування. Наявність приладу не гарантує 100% впевненості, деталь може бути з одним шаром фарби, але нова, так як стара була сильно пошкоджена і не підлягала рихтуванню. На автомобілях преміум-класу зустрічається фарбування "під прилад", коли перед фарбуванням знімається колишня фарба до металу, а потім наноситься нова. Товщина ЛКП в такому випадку буде в межах норми, і приховати фарбовану деталь стає набагато простіше.

Далі, в залежності від кожної конкретної машини, діємо згідно власного Чек-листа:

  • Дивимося всі болти під капотом, на дверях, чи є сліди втручання.
  • Перевіряємо скла, їх маркування, виробника.
  • Сервісна історія, накладні, відповідність пробігу з датою візиту на сервіс.
  • Слухаємо двигун, перевіряємо запотівання, візуальний стан ременів, рівень рідин.
  • Оглядаємо салон, загальний стан, потертості, пропали від сигарет. Бувають випадки, коли автомобіль настільки неакуратний всередині, що везти його на сервіс немає ніякого бажання. Якщо його так не любили і не доглядали, в якому своєчасному технічному обслуговуванні може йти мова? У будь-якому випадку, рішення про поїздку на сервіс приймає наш клієнт.
  • Комп'ютерна діагностика. У разі, якщо продавець не проти, підключаємо діагностичне обладнання і зчитуємо помилки, якщо такі є. Деякі з них, можуть перекреслити всі виконані перевірки вище.
  • Діагностика на офіційній станції технічного обслуговування.

Діагностика машини при покупці

CarFinder завжди рекомендує проводити перевірку автомобіля перед покупкою на дилерській станції марки. Тільки щодня працюючи з автомобілями однієї марки, можна знати специфіку їх обслуговування, що є нормою, а що - свідчить про аварійне минуле, або ж про економію на обслуговуванні машини поточним власником. Як правило, замовляємо комплект перевірок, які складаються з діагностики ходової, комп'ютерної діагностики, перевірки ЛКП. Не зайвим буде перевірити розвал-сходження коліс.

Виконавши три етапи перевірки, тільки після цього можна мати уявлення про автомобіль, придбати який ви плануєте.

Слід пам'ятати, що купiвля уживаного автомобіля - завжди ризик. Убезпечити себе на 100%, навіть користуючись послугами професіоналів, на жаль, не вийде. Головне, що варто пам'ятати - інформований - значить озброєний. Плюс до всього, наявність максимальної картини по поточному стану автомобіля - прекрасний привід для торгу з продавцем!

Первинна діагностика авто перед придбанням - Mercedes CL63

Залишилися питання?